Desítky nakažených, v Hurghadě už zase řádí E. coli

Britské úřady vydaly varování před cestami do egyptské Hurghady. V resortu Steigenberger Aqua Magic Hotel, kde loni zemřel manželský pár, se podle všeho nakazili další lidé bakteriemi E. coli nebo jinými obdobnými. Server The Scottish Sun hovoří až o 25 postižených turistech, přičemž nejmladším je ani ne roční dítě a nejstaršímu je 67.

Desítky nakažených, v Hurghadě už zase řádí E. coli
  • BuhViKam.cz
  • 30.03.2019
  • 3950

Servery zatím píšou o celkem 25 turistech, které nějaké střevní onemocnění postihlo. Inkubační doba se však pohybuje mezi třemi až pěti dny a symptomy, mezi něž patří průjem nebo bolest v oblasti břicha, se tak neprojeví hned.

Co dělat, abyste se vyhnuli nákaze E.coli 

Bakterie se celým jménem nazývá Escherichia coli a běžně se vyskytuje ve střevní mikroflóře teplokrevných živočichů, včetně člověka. Přítomnost ve vodě či stravě je tak jasným indikátorem fekálního znečištění.

Zatímco většina typů E.coli je neškodná, některé mohou způsobovat závažnou otravu jídlem či infekci. Před nakažením se lze chránit důkladným dodržováním hygieny a opatrností při konzumaci.

1) Ujistěte se, že je vaše jídlo řádně uvařené.
2) Nepijte kohoutkovou vodu a nepoužívejte led z kohoutkové vody vyrobený. Pokuste se vyhnout polykání vody při plavání.
3) Pokud trpíte průjmem a zvracením, doplňujte řádně tekutiny.
4) Vyhněte se přípravě nebo servírování jídla, pokud trpíte příznaky infekce nebo otravy jídlem

Zdroj: Novinky.cz

Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům

Komentáře - Desítky nakažených, v Hurghadě už zase řádí E. coli

Lucie napsal dne 23.08.2019 19:33:11 #3

Ty řádí pořád ???? je to jedna z bakterií které vyvolávají ,,faraonovu pomstu"???? a jestli chcete potěšit není jediná mají těch breberek víc druhů.

Marika napsal dne 23.08.2019 19:33:29 #4

Nezlahčujte to tu. Áno. Vyvádza tam E coli baktéria, mali ju tam i minulý rok. Všetko to tam teraz drhnú, dezinfikuju po nociach aby nemuseli odstaviť kuchyňu.

Simona napsal dne 23.08.2019 19:33:47 #5

V Hurghadě je širokej pojem, jde snad o jeden hotel, né? Nikde jsem nenašla o kterej jde.

Kočí napsal dne 23.08.2019 19:34:35 #6

Hlavne nepanikarte jsem v hurghade a vse je ok . je mozny ze se to tyka jen jednoho hotelu. Takze klid a zadnou paniku

4 komentáře