Cestovat a levně? Je to vůbec možné?

Kdo by nechtěl strávit letní dovolenou na nějakém krásném a neznámém místě? Hodně z nás určitě sní o různých koutech světa, které by chtěl navštívit, ale dát za dovolenou dvě stě tisíc není zrovna možnost úplně pro každého. Dnešní doba totiž skýtá mnohé příležitosti, jak cestovat za minimální peníze. Proč tedy zbytečně utrácet, když stejnou parádu, a kolikrát ještě větší, si můžeme užít za zlomek ceny?

Cestovat a levně? Je to vůbec možné?
  • BuhViKam.cz
  • 19.05.2019
  • 1165

Last minute a First minute

Zájezdy tohoto typu jsou asi tou nejvyhledávanější možností, jak za dovolenou pořádně ušetřit. Cestování mimo sezónu totiž může vyjít až o několik desítek tisíc korun méně, v závislosti na destinaci. Proto se opravdu vyplatí dětem napsat na týden omluvenku do školy a co se týče zaměstnání, ve většině případech je to ještě jednodušší, protože o dovolenou na prázdniny často lidé dost bojují. Mimo sezónu je tomu ale většinou jinak, takže taková fajnová dovolená v dubnu, v květnu nebo v září či říjnu vás nejen vyjde na pakatel, ale také ušetří i mnoho starostí!

Airbnb

Málokdo ovšem zná internetový portál www.airbnb.cz. Cestování prostřednictvím tohoto zprostředkovatele ubytování si oblíbí zejména ti, kteří nejedou „dovolenkovat“, ale naopak chtějí něco opravdu zažít a poznat toho z dané země co nejvíce. Airbnb je ale také skvělou příležitostí levné dovolené pro celou partu, ať už kolegů z práce nebo kamarádů. Díky těmto webovým stránkám si tak můžete najít ubytování (postel, pokoj, byt, dům nebo luxusní vilu) kdekoliv na světě. Ceny jsou stanoveny za jednu noc a zahrují pouze ubytování, takže pokud si zarezervujete luxusní vilu s bazénem na Bali a vyrazíte s deseti kamarády, může vás takový hodně komfortní nocleh na 14 dnů vyjít třeba jen na 5.000 Kč!

Booking/Trivago

V dnešní době internetu by každý jen prohloupil, kdyby zašel do cestovky a za každou cenu vyžadoval dovolenou v pětihvězdičkovém hotelu na začátku července. Je jasné, že takový termín je nejoblíbenější, takže sehnat nějaký opravdu super zájezd nebude zrovna levná záležitost. Pro ty z vás, kteří chtějí ušetřit, se vyplatí najít a naplánovat si takovou dovolenou úplně sami! Bude vás to sice nějaký čas stát, ale vyplatí se to. Servery jako jsou www.booking.coma www.trivago.cz vám najdou hotely a apartmány od nejnižší ceny v závislosti na termínu zájezdu a s možností okamžité a mnohdy i bezplatné rezervace. Výhoda je, že si můžete sami zvolit přesnou lokalitu, typ stravování, termín ubytování, úroveň hotelu, cenové rozpětí a mnoho dalšího!

Risk je zisk

Samozřejmě můžete také zariskovat, sbalit si kufry a vydat se na letiště a tam strávit několik hodin nebo třeba i dnů a doufat, že někdo svůj let na poslední chvíli zruší. Ačkoli se toto zdá absurdní, najdou se dobrodruzi, kteří této příležitosti využijí a již na několik se štěstí usmálo. Zájezd v hodnotě 100.000,- je tak vyšel třeba na 30.000,- !

Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům
0 komentářů
Doporučené komentáře

Štrbské pleso zhyzdí vyhlídková věž

Na Štrbském plese má vyrůst nová atrakce: mohutná vyhlídková věž. Ochranáři jí dalí zelenou. Investor slibuje, že zásahy do přírody budou minimální 

Štrbské pleso zhyzdí vyhlídková věž

Nechte se okouzlit národním parkem Les Calanques na jihu Francie

Les Calanques je jediný národní park v Středomoří, který zahrnuje jak pozemní, ostrovní tak i mořskou část. Rozkládá se na 3 územích – Marseille a přilehlé ostrovy, Cassis a La Ciotat. Biodiverzita NP čítá 140 chráněných suchozemských a živočišných druhů a 60 mořských druhů.

Nechte se okouzlit národním parkem Les Calanques na jihu Francie

Aktivity kolem Lago di Garda

Lago di Garda, místo, které je hojně navštěvované turisty. Není se čemu divit, levné letenky do Milána k tomu přímo vybízejí. Z Milána se na Gardu dostane v klidu vlakem. Chcete-li jet autem, protože máte spoustu sportovního vybavení, z Prahy se tam dostanete přibližně za 7 hodin. Aktivit, které se tu dají dělat, je nespočet. Hory, jezero, kola, zábavné parky nebo památky. Kterou aktivitu si zvolíte vy, anebo od každého něco?

Aktivity kolem Lago di Garda